O architektovi

Zahradní Architektka

Eliška Dvořáková

Celý život mě baví propojovat kreativitu, estetiku, funkčnost a ráda ve věcech hledám skrytý význam. Je mi blízká příroda i architektura a abych tyto aspekty mohla spojit, rozhodla jsem se ve svém životě naplno věnovat zahradní a krajinné architektuře. V tomto oboru jsem vystudovala magisterské studium na České zemědělské univerzitě a už během studia jsem se věnovala praxi a učila se od zkušených a uznávaných architektů. Jelikož mě můj obor nejen naplňuje, ale ráda se v něm zlepšuji a rozšiřuji si obzory, rozhodla jsem se pokračovat na doktorské studium, kde se věnuji modro-zelené infrastruktuře a využití zeleně ve městě.

 

V zahradách mě baví zejména rozmanitost, živost a proměnlivost v průběhu času. Mám ráda výzvy, a proto se soustředím i na střešní zahrady a zahrady většího měřítka či parky, kde lze kreativitě pustit uzdu a nebát se řešené místo vizuálně propojit s okolní krajinou.

 

U svých návrhů kladu důraz na smysluplnost konceptu, aby každá jednotlivá část měla svůj význam a zapadala do celku jako článek puzzle. Klíčovou součástí při návrhu jsou pro mě klienti, které se snažím poznat a naslouchat jim. Jejich přání a představy následně přetvořit v zelený, živý a rozmanitý prostor, který jim bude blízký a zapadne do jejich životního stylu, kde jim bude dobře a kde budou rádi trávit svůj volný čas.

Referenční projekty