O architektovi

Zahradní Architektka

Kateřina Landová

Zahrada je prostorem, který přináší přírodu do našeho domova, ať už se jedná o malý prostor balkónu či rozlehlé plochy. Pro mě to byl vždy prostor odpočinku, kde jsem mohla uklidnit rozbouřené nervy, jen být a užívat si. Postupem času jsem se začala učit principy a získávat dovednosti pro kvalitní navrhování exteriérového prostoru, který je funkční, zajímavý a krásný. Své odborné vzdělání jsem završila magisterským studiem zahradní a krajinné architektury na České zemědělské univerzitě.

Vždy se snažím do návrhu obtisknout něco nového a neobvyklého, co jej učiní jedinečným. Zahrada nefunguje jen jako soubor rostlin, ale celý navzájem na sebe navazující prostor, kterým chceme procházet, objevovat v něm nové věci a těšit se z jeho proměnlivosti. Do zahrady ráda vnáším divokost, živost a přirozenost, která často v moderních zahradách chybí.

Při návrhu vnímám požadavky klienta, který mi nastíní svou vizi a přání, ale také vlastnosti místa a specifické požadavky daného projektu. Snažím se dosáhnout nejlepší varianty, která budoucího majitele potěší a bude fungovat v dlouhodobém hledisku. Zahradu je důležité vnímat jako prodloužení domu či bytu a měla by tedy reflektovat zařízení interiéru a osobitost klienta.

Referenční projekty