O architektovi

Architektka

Romana Vokálová

Jako malá jsem se jako kterákoliv jiná holka chtěla stát princeznou, poté veterinářkou a nakonec zubařkou. Život mi nakonec nadělil dar, a to odvahu navrhovat klientům jejich vysněný interiér.

Mám ráda architekturu, internetový design, grafiku a vše, co s tím souvisí. Mnoho zkušeností jsem získala za dobu studia, a to jak na střední škole, kde jsem se věnovala oboru propagační grafiky, tak na stavební fakultě Českého vysokého učení technického, kde jsem promovala v oboru Architektura a stavitelství. Během studia jsem měla možnost spolupracovat s mnoha zkušenými a významnými architekty, díky kterým jsem získala plno inspirací a rad do života.

Klientům můžu nabídnout svoji kreativitu, inovativní a pozitivní přístup. Jsem komunikativní člověk, který rád cestuje a sbírá nové zkušenosti. Preferuji osobní přístup, protože věřím v to, že správný architekt musí umět naslouchat klientovi a za dobu spolupráce pochopit jeho styl života, kterému pak přizpůsobí jeho nový domov. Navrhnu Váš interiér, ve kterém se budete cítit dobře. Interiér má vliv na náš život, je tím, co ovlivňuje to, jak se budeme každý den cítit, to, co jako první vidíme, když otevřeme oči, a to, kde trávíte nejvíce času, proto musí být navržen podle našich představ tak, abychom se v něm cítili co nejlépe.

Jsem holka z hor a k přírodě mám velmi blízko. V návrzích interiérů kladu důraz na originalitu, funkčnost, kvalitu ale také na harmonii a přírodu. Snažím se propojovat exteriér s interiérem, ať už za pomoci světla v místnostech, rostlin nebo zvoleného materiálu. Interiér by na Vás měl působit lehce a vzdušně, pokud bude naopak příliš těžký a stísněný, nebudete se v něm nejspíš cítit dobře a chtít v něm trávit tolik času.

Mezi mé silné stránky patří pracovitost, kreativita a cit pro detail, estetiku a funkčnost. Ráda přijímám výzvy, zkouším nové věci, cestuji a vychutnávám si kafíčko. Tak se pojďme u jednoho setkat a navrhnout Váš vysněný interiér, ve kterém se budete cítit dobře.

Referenční projekty